Písek, 3. listopadu 2011,15,00 hod. Zastupitelé rozhodovali mimořádně v Kulturním domě města Písku za plně obsazeného velkého hudebního sálu občany města. ..."Pokus o prosazení výstavby Centra … bez skutečného průzkumu potřeb cílové skupiny občanů přispěl ke zhoršení vztahů mezi romskou menšinou a majoritní skupinou občanů"...
Centrum na Portyči: Zastupitelé většinou mlží. Písek - Písecký deník položil všem zastupitelům stejné otázky.
Jste pro výstavbu centra na Portyči? Jak vaše rozhodování ovlivní výsledek veřejné ankety? Přečtěte si jejich odpovědi.
K čemu veřejná anketa ?
Jedním z horkých témat, se kterým se musí samospráva města Písku během relativně krátké doby vypořádat (a které musí písecká veřejnost „vstřebat“), je záměr vybudovat a provozovat v rámci regenerace sídliště Portyč tzv. nízkoprahové a komunitní centrum pro romskou mládež, ( nyní Centrum sociálních služeb) zobecněno - pro sociálně nepřizpůsobivé občany. Je řešením problémů, které se naše společnost snaží marně vyřešit dlouhé desítky let, právě toto centrum?
„O současné situaci v zastupitelstvu na písecké radnici.“ Diskutovali zastupitelé za KSČM, pozvaní členové komisí města a další.
Spuštění ankety bude 4.7. 2011 – 31.8.2011. Bude možné vyjádřit názor písemně i internetově. Všechny důležité informace o tomto projektu získáte v nabídce hlavního menu webových stránek města Písku pod odkazem Centrum sociálních služeb - anketa
Požádali jsme Karla Vodičku, předsedu klubu zastupitelů KSČM v Písku, aby se vyjádřil k situaci v zastupitelstvu, které ve městě řídí menšinová koalice. Ve svém dopise úvodem konstatuje, že takováto situace je tady po několika desetiletích poprvé. Vznikla tak nestabilita ve městě, daná přeběhnutím volební strany ODS k opozici, která má tak nyní většinu. Dále již jeho pokračování.
„Hlasováním jsme podpořili menšinovou koalici, protože jsme přesvědčeni, že tak plníme náš volební program. Slíbili jsme podpořit všechny návrhy z levé či pravé strany, které jsou ve prospěch města a jeho občanů. Město je v platební neschopnosti jen proto, že potřebné finance nemá rozpočtované. Rozpočtovou změnu se na minulém řádném jednání zastupitelstva nepodařilo prosadit, ačkoli ji finanční výbor po čtyř hodinovém jednání schválil. Město ale musí plnit své závazky, musí zajistit provoz svých zařízení, musí pokračovat v začatých investicích. My jsme návrhy koalice dříve nijak zvlášť nepodporovali, protože její součástí byla ODS, jejíž lídr u kulatého stolu prohlásil, že se po volbách spojí s kýmkoli, jen ne s KSČM. Dnes, když z koalice odešli, je situace poněkud jiná.“
Spory uvnitř stávající koalice, která vydržela jen 152 dnů, trvaly několik týdnů. Jednalo se například jak o slučování odborů na radnici, tak třeba i o otázku výherních automatů v Písku. ODS se také nelíbilo, že ve vedení města nezískala ani jeden post místostarosty. Oba drží VPM.
Komunisté menšinovou koalici zachránili
Písek 7.4.2011- První test menšinová koalice na mimořádném jednání zastupitelstva zvládla. Díky podpoře komunistů a Otomara Gottsteina.