Otázka pro poslankyni. Dnešek bude pro některé lidi příležitost k výkladům, jaké byl ten komunismus zlo. Jak se díváte na to, když se i po čtyřiadvaceti letech oživují tyto reminiscence?
Předně bych chtěla říct, že my si sedmnáctý listopad také budeme připomínat, a to u pamětní desky Jana Opletala.
Jaké jsou pohledy stran, hlásících se k levici, na zdravotní péči, důchodovou politiku a daně, ukázala panelová diskuse zástupců ČSSD, KSČM a SPOZ-zemanovci pořádaná v Praze Spojenectvím Práce a Solidarity.
Spojenectví Práce a Solidarity (SPaS) v minulém týdnu zahájilo další běh seminářů pro veřejnost. Především v předvolebním období na nich zamýšlí představit formou panelových diskusí program stran hlásících se k levici. Hned první téma bylo závažné: »Směřování české zahraniční politiky, její hodnoty, smysl a postoje ke konfliktním situacím.« Zúčastnili se reprezentanti ČSSD, KSČM a SPOZ.
Spojenectví práce a solidarity považuje za důležité vyjádřit se k aktuálním politickým událostem, které mají zásadní význam pro budoucí vývoj České republiky.
Spojenectví práce a solidarity s velkým znepokojením přijalo zprávy o dalším kole jednání Rady hospodářském a sociální dohody. Oficiální zprávy hovoří o tom, že vláda znovu odmítla zvýšení minimální mzdy, která se nezvýšila od roku 2007 – upozorňujeme, že činí 8000 Kč.
Rozhovor Haló novin s Ilonou Švihlíkovou, ekonomkou a mluvčí Spojenectví Práce a Solidarity (SPaS). Opět jste měla možnost vystoupit na semináři SPaS, tentokrát na téma »Mocenská asymetrie dneška«...
Vydává jej SPaS, což je zkratka pro Spojenectví práce a solidarity. To sdružuje na společné platformě občanské a politické organizace, iniciativy, ale i jednotlivce, přesvědčené o tom, že se lidé práce musí znovu chopit emancipační iniciativy a získat zpět postavení, které jim ve společnosti, založené na solidaritě, právem náleží. Více zde:
Spojenectví práce a solidarity (SPaS) vnímá výsledek prvního kola prezidentské volby jako důsledek komunikační nedostatečnosti širší české levice.