Po roce ČSSD otočila a naprosto změnila svůj původní postoj k finanční ústavě. Připomeňme, že ČSSD tvrdila, že „podle finanční ústavy se vládnout nedá“, či případně, že finanční ústava „nemůže zlikvidovat schodky státního rozpočtu.“
Poslední seminář, pořádaný SPaS před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu minulý čtvrtek, prokázal, že na akcích Spojenectví lze rozhodně smysluplně a hodnotně diskutovat napříč levicovým spektrem, a tím si tříbit názory a hledat spojnice, ale i to, co rozděluje. Tentokrát se probíralo téma sociální politiky Evropské unie. Zúčastnění zástupci KSČM, Strany demokratického socialismu, ČSSD a Strany zelených dokázali nejen společně zasednout za jeden stůl a naslouchat stanoviskům ostatních. Celý článek zde:
Stanovisko Spojenectví práce a solidarity k Fiskálnímu kompaktu. Fiskální kompakt (plným názvem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii) je mezivládní dohoda, která byla navržena jako jedna z reakcí na krizi v eurozóně. Její základní problém spočívá v tom, že neodstraňuje příčiny, ale chce léčit symptomy chybnými prostředky.