Dnešní městys Sepekov je moderní a stále se rozvíjející obec a bylo tomu tak i v minulosti. Bývalé pohostinství „Na Panské“ už řadu let nevyhovovalo a jeho rekonstrukce i modernizace nebyla účelná. To si uvědomili zastupitelé již v roce 1985, a proto začali konat. Přijali rozhodnutí o výstavbě moderního víceúčelového zařízení určené pro kulturní využití s restaurací a sálem. Přijetím tohoto rozhodnutí započaly stavební přípravy, zpracování projektů, získání stavebního povolení a zajištění finančních prostředků.
První etapu se zdárně podařilo tehdejšímu předsedovi národního výboru Stanislavu Sedláčkovi dovést do stádia zahájení výstavby v roce 1988, což nebylo vůbec lehké. Stavba musela být rozdělena na dvě etapy, jak to vyžadovaly tehdejší předpisy a to každá do 5 mil. Kč. Při realizaci první etapy – restaurace a služby - přišel v roce1989 sametový převrat. Nové, obměněné vedení obce ihned odstartovalo řadu diskusí o vhodnosti a účelnosti stavby. Zazněly názory o prodeji nebo zbourání budovy a řada podobných. Proti tomu se rezolutně postavili zastupitelé za KSČM, zejména Stanislav Sedáček, a tak se podařilo v tehdejší situaci první etapu výstavby zdárně dokončit a dílo předat občanům do užívání v roce 1992.
Příprava druhé etapy nebyla jednoduchá a opět se neobešla bez překážek a těžkostí. Zastupitelé postupně po různých názorových střetech rozhodli o doprojektování a dokončení stavby. Různé názory na velikost dokončované stavby a její praktické využití oddálily pokračování stavby. Po dlouhých diskusích byl nakonec schválen návrh, podle kterého se v současné době budova staví. Zatím vše nasvědčuje, že v příštím roce 2016 se Sepekov konečně dočká po 24 letech moderního víceúčelového kulturního zařízení, které zde pro plné vyžití občanů chybělo.
Věříme, že kulturní dům bude řádně využíván ve prospěch všech obyvatel a že si občané budou tohoto díla vážit. Stavba je realizována z vlastních finančních prostředků městyse, protože se na dostavbu tohoto zařízení nevztahoval žádný dotační titul.
Trochu odbočím. Sepekov byl dlouho a dlouho vzorem ostatním obcím. Jako jediná obec na Písecku nebyla rozdělená na politickou koalici a opozici. Vítězní komunisté se starostou Stanislavem Sedláčkem vždy a za všeobecného souhlasu občanů vytvořili všechny orgány obce s poměrným zastoupením všech volebních stran a subjektů.
Za velkou obětavost a plné nasazení, nejen při dostavbě kulturního zařízení, patří Stanislavu Sedláčkovi velké poděkování.