Písek KSČMM é d i aNázory na různé události

Zajímavé názory na různé události na politické a mediální scéně

Na pomoc kritické diskusi před okresní a krajskou konferencí

jk (21.12.2015)

Prováděním denního monitoringu tisku často přijdu k zajímavým informacím v celém mediálním spektru a tak snad mohu porovnávat. Při této činnosti mně zaujal publikovaný rozhovor Miloslava Ransdorfa. Odtud moje úvaha a snad i návod pro mnohá vystoupení na stranických konferencích. Vyjádření, že nás v radikálnosti pohledů na současný i budoucí vývoj společnosti předbíhá veřejnost, již nelze členskou základnou přehlížet.



            Zrovna tak nemůžeme dále přehlížet mediální pasivitu a malou schopnost našich zastupitelů a stranických funkcionářů sdělit veřejnosti jaké úkoly mají a s jakým výsledkem je řeší. Opakovaně navrhovat takové funkcionáře do stranických a veřejných funkcí a nepodrobit je zdravé kritice je vyjádřením nepochopení aktuálních a perspektivních úkolů strany. Na našem stupni okresní organizace oceňuji snahu, že se stále více doceňuje význam sedmé velmoci a vytváří se prostor pro mediální práci. To se pak odráží ve stále stoupající návštěvnosti internetových stránek s důrazem na stále mladší věkové kategorie. Často upozorňujeme na jistou mediální přezíravost a upozaďování naší strany v médiích ze strany mainstreamu. Pak ovšem nelze chápat proč titíž kritizovatelé mnohdy o své práci do svých stranických médií nenapíší, případně ani veřejně nevystoupí. To nepovažují za pochopení dané situace a za správnou reakci na mediální realitu v české společnosti.

             A co stranické konference? Mnozí z nás kritizujeme politickou korektnost, jež má velice blízko k cenzuře. Ale ruku na srdce, to se netýká jen námi kritizovaného mainstreamu. Bohužel se to týká i nás. Udělejme si vlastní analýzu svých, nebo mediálních výstupů Haló novin a stranických médií. Budeme v lecčems překvapeni. Kritický pohled a následné diskuse byly po celá staletí hybnou silou pokroku, ale onen kritický pohled, myslím, se mezi námi vytrácí a málo o něj usilujeme. Čeho se bojíme? Bojíme se snad alternativních názorů, kritických analýz a kritických diskusí?

            S tím souvisí schopnost stranických funkcionářů všech stupňů a teoretické základny rychle veřejně reagovat na aktuální politické, společenské, nebo historické události. Stále více reaguje jen Vojtěch Filip a u ostatních se frekvence vyjádření k aktuálním otázkám snižuje. Za všechny připomínám absenci vyjádření strany ke Dni lidských práv 10. prosince, které jsem musel na okresní i krajské úrovni suplovat. Pozoruji, že se často reaguje opožděně nebo vůbec a jako by se vyčkávalo na "oficiální" stanovisko předsedy strany. Kdokoliv může namítnout, že hlavně poslanci a členové grémia KSČM píší. Ano, píší, ale mnohá vyjádření jsou opožděná, často nezaujmou a jsou bez potřebné razantnosti. To se musí změnit!

autor: jk
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena