OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Písek KSČMAktualityAktuality KSČM ( Písecko )

Ze života a činnosti KSČM ( Jihočeský kraj - Písecko )

.

O lídrech do krajských voleb rozhodnuto

(19.2.2016) autor: jk

Jihočeští komunisté na své krajské konferenci rozhodli. Lídrem kandidátky do krajských voleb bude Petr Braný, dosavadní člen krajského zastupitelstva a předseda JčKV KSČM, následován Tomešem Vytiskou, členem krajského zastupitelstva a uvolněným radním a Hanou Tůmovou, členkou krajského zastupitelstva a uvolněnou radní.

.

Jihočeská krajská konference KSČM. Předsedou Jihočeského krajského výboru KSČM opět Petr Braný

(13.2.2016) autor: Vítr
zdroj: Převzato z http//jckr.kdcm.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sobota 13. února 2016 se stala dnem konání Jihočeské krajské konference KSČM. Kromě 42 delegátů ze všech okresních organizací kraje se jí zúčastnilo také 18 hostů. Nechyběli samozřejmě ani členové jihočeské organizace předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslankyně Alena Nohavová, hosté ze společenských organizací – za NR KČP místopředseda Gustav Janáček, za RR LKŽ – předsedkyně Květa Šlahúnková .Také oni svými vystoupením přispěli ke zdárnému průběhu konference.

Předseda OV KSČM Písek a ostatní

Okresní konference KSČM v Písku

(9.1.2016) autor: +foto: jk

9. ledna 2016 se uskutečnilo jednání Okresní konference v Písku. Po zahájení a schválení jednacího řádu si téměř padesátka delegátů a hostů vyslechla hodnotící zprávu předsedy okresního výboru o činnosti a výsledcích okresní organizace za minulé dva roky. 

 

.

KSČM vyzývá vládu ČR: Jednotně vystoupit proti tzv. Islámskému státu

(20.11.2015) autor: VV ÚV KSČM

KSČM odsuzuje hrůzné teroristické činy, které zasáhly celý svět. 13. listopadu v Paříži zabili teroristé ve službách tzv. Islámského státu přes 120 lidí. Dalšími oběťmi byli pasažéři ruského letadla letícího z Egypta, desítky obětí sebevražedných útoků v Bejrútu a řada dalších.

Nohavová-Vanžurová

Poslankyně Alena Nohavová na Písecku

(19.11.2015) autor: Lej, foto: J.Ch.

Při dalším z poslaneckých dnů navštívila Alena Nohavová (KSČM) Písecko. V Dobevi ji v mateřské škole přivítala starostka obce Jaroslava Strnadová a ředitelka Ivana Černá. Příjemné setkání s dětmi jí opět připomnělo dlouhá léta zajímavé a velice prospěšné práce při výchově nejmenších. Zajímala se o podmínky každodenního chodu tohoto zařízení, součinnost s rodiči a vyslechla také náměty pro jednání s ministerstvem školství.

Vystoupení předsedy OV KSČM

Výroční členské schůze KSČM na Písecku úspěšně pokračují

(10.11.2015) autor: jk

Podle plánu se v pondělí 9. 11. 2015 uskutečnila v Protivíně další z celé řady výročních schůzí KSČM. Členové mezi sebou přivítali také předsedu a místopředsedu OV KSČM Písek Jiřího Lejčara a Josefa Kovaříka a zastupitelku zvolenou na kandidátce KSČM, členku rady města, Danu Zoubkovou. Po vnitrostranické diskusi a posouzení celé řady otázek došlo v diskuzi i na plnění volebního programu KSČM ve městě.

Zastupitelé

Písečtí komunisté hodnotili plnění volebního programu

(21.10.2015) autor: jk

V úterý 20. 10. 2015 se sešli písečtí zastupitelé, členové výborů a komisí zvolení za KSČM. Na společném jednání zhodnotili průběžné plnění volebního programu. V úvodním vystoupení informoval Jiří Lejčar přítomné o plnění volebního programu. Uvedl konkrétní příklady a také význam spolupráce se zastupiteli ostatních politických stran. Jak řekl…"sami bychom nezmohli mnoho, ale v rámci úsilí o prosperující město a hezké domovy občanů je vzájemná spolupráce se zástupci ostatních politických stran nezbytná a přínosná".

Seminář

Jihočeští komunisté k 25. výročí vzniku celostátní KSČM

(20.10.2015) autor: jk

V pondělí 19. 10. 2015 se sešli komunisté a příznivci KSČM všech okresů Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Společně si na slavnostním semináři připomněli význam čtvrtstoletí KSČM. Připomněli, že prvním krokem vzniku KSČM bylo ustavení územní stranické organizace s působností v Čechách a na Moravě – Komunistické strany Čech a Moravy, ve zkratce (KSČM) v březnu 1990.

.

Zahýbe Klement Gottwald Pískem? - aneb nekonečný úporný boj s minulostí

(22.9.2015) autor: jk, foto: Bourání sochy: archiv Píseckého Deníku

Zastupitele Písku čeká ve čtvrtek jistě nelehký a náročný úkol. Pod bodem č. 22 budou rozhodovat o ponechání nebo odejmutí čestného občanství města Klementu Gottwaldovi. To bylo uděleno při slavnostním plenárním zasedání tehdejšího MNV 23. 11. 1948 v den jeho svátku a 52. narozenin. Co dnes s opakovaně nastolovaným problémem Věnceslavy Skřivánkové? Jak bylo zjištěno tak  problém většinu občanů už nezajímá, překvapí nás zastupitelé?

Irena Hrbáčková na balkóně

Oslava krásných 85 let Ireny Hrbáčkové

(13.9.2015) autor: jk, úvodní foto: Jiřří Lejčar,
zdroj: další foto: archiv Ireny Hrbáčkové

Ve středu 9. září 2015 navštívili zástupci okresního výboru KSČM Jiří Lejčar a Jiří Novák Irenu Hrbáčkovou, která se 14. září 2015 dožívá krásných 85 let. Oslavenkyni Irence poděkovali za celoživotní obětavou práci pro stranu, za společensky významnou činnost v Českém svazu bojovníků za svobodu, kde dlouhodobě působila ve funkci předsedkyně místní  organizace a za pomoc při objasňování historických událostí mezi mládeží. Blahopřát nezapomněly ani zástupkyně městského úřadu, které doručily blahopřání od starostky města Evy Vanžurové.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena