OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Písek KSČMAktualityAktuality KSČM ( Písecko )

Ze života a činnosti KSČM ( Jihočeský kraj - Písecko )

.

O lídrech do krajských voleb rozhodnuto

(19.2.2016) autor: jk

Jihočeští komunisté na své krajské konferenci rozhodli. Lídrem kandidátky do krajských voleb bude Petr Braný, dosavadní člen krajského zastupitelstva a předseda JčKV KSČM, následován Tomešem Vytiskou, členem krajského zastupitelstva a uvolněným radním a Hanou Tůmovou, členkou krajského zastupitelstva a uvolněnou radní.

.

Jihočeská krajská konference KSČM. Předsedou Jihočeského krajského výboru KSČM opět Petr Braný

(13.2.2016) autor: Vítr
zdroj: Převzato z http//jckr.kdcm.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sobota 13. února 2016 se stala dnem konání Jihočeské krajské konference KSČM. Kromě 42 delegátů ze všech okresních organizací kraje se jí zúčastnilo také 18 hostů. Nechyběli samozřejmě ani členové jihočeské organizace předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslankyně Alena Nohavová, hosté ze společenských organizací – za NR KČP místopředseda Gustav Janáček, za RR LKŽ – předsedkyně Květa Šlahúnková .Také oni svými vystoupením přispěli ke zdárnému průběhu konference.

Předseda OV KSČM Písek a ostatní

Okresní konference KSČM v Písku

(9.1.2016) autor: +foto: jk

9. ledna 2016 se uskutečnilo jednání Okresní konference v Písku. Po zahájení a schválení jednacího řádu si téměř padesátka delegátů a hostů vyslechla hodnotící zprávu předsedy okresního výboru o činnosti a výsledcích okresní organizace za minulé dva roky. 

 

.

KSČM vyzývá vládu ČR: Jednotně vystoupit proti tzv. Islámskému státu

(20.11.2015) autor: VV ÚV KSČM

KSČM odsuzuje hrůzné teroristické činy, které zasáhly celý svět. 13. listopadu v Paříži zabili teroristé ve službách tzv. Islámského státu přes 120 lidí. Dalšími oběťmi byli pasažéři ruského letadla letícího z Egypta, desítky obětí sebevražedných útoků v Bejrútu a řada dalších.

Seminář

Jihočeští komunisté k 25. výročí vzniku celostátní KSČM

(20.10.2015) autor: jk

V pondělí 19. 10. 2015 se sešli komunisté a příznivci KSČM všech okresů Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Společně si na slavnostním semináři připomněli význam čtvrtstoletí KSČM. Připomněli, že prvním krokem vzniku KSČM bylo ustavení územní stranické organizace s působností v Čechách a na Moravě – Komunistické strany Čech a Moravy, ve zkratce (KSČM) v březnu 1990.

Cyklosteska

Suchou nohou k Obchodnímu centru v Písku ( u hřebčince ) již v září 2015

(27.8.2015) autor: jk, foto vlastní

Sláva, sláva a ještě jednou sláva, dalo by se radostně zvolat. Pozdě, ale přeci. Naši čtenáři si snad ještě vzpomenou, že úsilí komunistů o vybudování chodníku k Obchodnímu centru (Obchodní ulici) započala stížnostmi občanů na veřejné schůzi ZO KSČM na sídlišti Jih v Písku. Zastupitel Jiří Lejčar si tento problém osvojil a na zasedání městského zastupitelstva v březnu 2010 k této problematice přednesl interpelaci.

Velvyslanci s účastníky akce

Malá deska - velké přivítání!

(17.6.2015) autor: mus, foto: mus,jk
Dnes 17.6.2015 na Zátavském mostě u Písku, na pravém břehu, byla odhalena pamětní deska připomínající stanoviště Rudé armády na demarkační čáře, která tady vedla středem toku řeky Otavy. Z iniciativy Klubu vojenských důchodců v Písku byla deska a informační tabule zřízena Ruskou ambasádou, jejíž představitelé se akce zúčastnili.
Lidice 2015

Pietní akt v Lidicích 2015

(14.6.2015)
zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip dnes 13.6.2015 položením věnce uctil památku těch, kteří byli zabiti při vypálení obce Lidice před 73 lety. Věnec k hromadnému hrobu položila i místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslava Vostrá a další představitelé KSČM. Obrazové foto zde:

.

ČTVRTSTOLETÍ V NOVÉ DOBĚ - 17. listopad 2014

(11.11.2014) autor: mus
zdroj: OV KSČM Písek
..."Co můžeme v následujících dnech očekávat? Připravte se! Už to vlastně začalo a my jsme si na to z minulých let mohli zvyknout. Antikomunistická vystoupení prošpikují všechno, co se dá. Příležitosti pro "odbornost" disident, emigrant, restituent. Samozřejmě se vyrojí další zástup obětí a hrdinů minulého režimu, kteří raději nebudou dávat na odiv svoje skutečné zásluhy, ale jen kydat hnůj na nekonkrétní adresáty nebo na ty, kteří se už nemohou bránit"... Ke stáhnutí ve formátu pdf také zde:
Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM k situaci v Oděse

Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM k situaci v Oděse

(8.5.2014)
zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Dne 2. května 2014 zažila ukrajinská Oděsa největší masakr od konce II. světové války. Fašisté z Pravého sektoru zaživa upálili několik desítek lidí, kteří se v průběhu střetů mezi stoupenci federalizace a současné ukrajinské vlády před nimi schovali do Domu odborů.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena