OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Písek KSČMAktualityAktuality KSČM ( Písecko )

Ze života a činnosti KSČM ( Jihočeský kraj - Písecko )

.

Delegáti IX. sjezdu KSČM Písecka se připravovali na sjezd

(11.5.2016) autor: jk
zdroj: vlastní

České Budějovice: V úterý 10. května 2016 se uskutečnilo jednání JčKV KSČM. Bylo to poslední jednání před IX. sjezdem KSČM. Proto se členové krajského výboru a delegáti sjezdu zabývali hlavně jeho přípravou a jak co nejlépe přispět k jeho zdárnému jednání. Za komunisty Písecka byli přítomni a na sjezdu nás budou zastupovat delegáti ve složení Jiří Lejčar, Josef Kovařík a Stanislav Sedláček.

.

Delegace KSČM si připomněla památný 10. květen 1945, kdy se do Písku probojovala Rudá armáda

(10.5.2016) autor: Jk, foto: Jiří Lejčar
zdroj: vlastní

Tento datum připomíná od roku 2015 nově postavený památník věnovaný setkání spojeneckých vojsk Rudé a americké armády v Písku u hřebčince. Občané Písku spolu s ostatními organizacemi, mezi kterými nechybí ani KSČM, si připomínají památný den položením věnců a květin. Bylo tomu tak i letos, kdy delegace píseckých komunistů v čele s Jiřím Lejčarem uctila památný den položením kytice karafiátů. 

.

Písek 8. 5.2016: Písečtí komunisté při Slavnostech svobody uctili památku obětí 2. sv. války v Palackého sadech, Lesním hřbitově a za Novým mostem

(9.5.2016) autor: + foto: jk
zdroj: vlastní

Za účasti zastupitelů města, Českého svazu bojovníků za svobodu delegace OV KSČM a dalších spolků uctili občané Písku památku obětí v rámci vzpomínkových akcí k 71. výročí ukončení 2. sv. války. Pietní akt v Palackém sadech zahájil Jaroslav Pospíšil za iniciativu Město Písek, nejen pětačtyřicátý. Poté s projevem vystoupil Zdeněk Říha za místní organizaci ČSBS, zastupitel města a předseda OV KSČM Jiří Lejčar.

.

Písečtí komunisté si připomněli výročí kapitulace německé posádky v Písku

(6.5.2016) autor: jk
zdroj: vlastní

Před 71 lety, 6. května 1945 se Písek dočkal kapitulace německé posádky. Ta se uskutečnila v zátočině za školním statkem Dobešice. Přibližně od 21,00 hod. němečtí vojáci opustili Písek a pěšky odešli do amerického zajetí. Tuto událost si každoročně připomínají písečtí občané, řada spolků a nezapomínají ani písečtí komunisté. Na snímku předseda a místopředseda OV KSČM Jiří Lejčar a Josef Kovařík uctili významný den položením květin.

.

Do jarního úklidu „Ukliďme Česko 2016“ se zapojili komunisté Písecka

(25.4.2016) autor: + foto: jk
zdroj: vlastní

V pondělí 25. dubna 2016 se jednotlivé skupiny komunistů z obcí a měst Písecka zapojili do celostátní jarní úklidové akce. Uklízeli prostory Letního kina v Písku a připravili je na důstojné na oslavy 1. máje - svátku práce. Jako každoročně, tak i letos, uklizené prostory umožní zahájení pořádání dalších kulturních a společenských akcí. Prostor Letního kina je tak dnešním dnem připraven k využití pro občany města a širokého okolí.

.

Vlog Květy Matušovské – KSČM podporuje omezení pracovní doby o svátcích

(23.4.2016) autor: Mediální úsek ÚV KSČM
zdroj: https://youtu.be/fqVvWq2BDUw

KSČM podporuje návrh zákona o zákazu prodeje ve větších obchodech během sedmi svátečních dnů, jak navrhoval Senát. Sněmovnou už tento návrh prošel, poslanci jej ale zúžili jen na tři dny. Očekává se však, že Senát poslancům zákon vrátí, aby jej mohli prosadit v původní verzi. Více v záznamu vysvětluje členka sněmovního hospodářského výboru Květa Matušovská (KSČM).

.

O lídrech do krajských voleb rozhodnuto

(19.2.2016) autor: jk

Jihočeští komunisté na své krajské konferenci rozhodli. Lídrem kandidátky do krajských voleb bude Petr Braný, dosavadní člen krajského zastupitelstva a předseda JčKV KSČM, následován Tomešem Vytiskou, členem krajského zastupitelstva a uvolněným radním a Hanou Tůmovou, členkou krajského zastupitelstva a uvolněnou radní.

.

Jihočeská krajská konference KSČM. Předsedou Jihočeského krajského výboru KSČM opět Petr Braný

(13.2.2016) autor: Vítr
zdroj: Převzato z http//jckr.kdcm.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sobota 13. února 2016 se stala dnem konání Jihočeské krajské konference KSČM. Kromě 42 delegátů ze všech okresních organizací kraje se jí zúčastnilo také 18 hostů. Nechyběli samozřejmě ani členové jihočeské organizace předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslankyně Alena Nohavová, hosté ze společenských organizací – za NR KČP místopředseda Gustav Janáček, za RR LKŽ – předsedkyně Květa Šlahúnková .Také oni svými vystoupením přispěli ke zdárnému průběhu konference.

Předseda OV KSČM Písek a ostatní

Okresní konference KSČM v Písku

(9.1.2016) autor: +foto: jk

9. ledna 2016 se uskutečnilo jednání Okresní konference v Písku. Po zahájení a schválení jednacího řádu si téměř padesátka delegátů a hostů vyslechla hodnotící zprávu předsedy okresního výboru o činnosti a výsledcích okresní organizace za minulé dva roky. 

 

.

KSČM vyzývá vládu ČR: Jednotně vystoupit proti tzv. Islámskému státu

(20.11.2015) autor: VV ÚV KSČM

KSČM odsuzuje hrůzné teroristické činy, které zasáhly celý svět. 13. listopadu v Paříži zabili teroristé ve službách tzv. Islámského státu přes 120 lidí. Dalšími oběťmi byli pasažéři ruského letadla letícího z Egypta, desítky obětí sebevražedných útoků v Bejrútu a řada dalších.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena