OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Písek KSČMAktualityAktuality ostatní

Postoje a činnost představitelů KSČM v centru a v kraji

.

Vojtěch Filip - vystoupení v Ostravě na setkání s občany

(20.2.2016) autor: kscmrychvald
zdroj: https://youtu.be/-qh9Fi_GXB0

Dne 15. února 2016 Městský výbor Komunistické strany Čech a Moravy v Ostravě, pod záštitou Moravskoslezského krajského výboru KSČM, uspořádal pro širokou veřejnost v Domě kultury města Ostravy setkání s předsedou ÚV KSČM JUDr. Vojtěchem Filipem, poslankyní EP Ing. Kateřinou Konečnou, JUDr. Josefem Babkou, poslanci a zastupiteli za KSČM.

Vánoční stromek na Píseckém náměstí

Vánoční strom se na Píseckém náměstí rozsvítí dnes v neděli 29.11.2015

(29.11.2015) autor: + foto: Bc. Kristýna Barchini - tisková mluvčí
zdroj: www.mesto-pisek.cz

Advent v Písku začne tuto neděli v 16 hodin rozsvícením vánočního stromu na Velkém náměstí. Součástí slavnostní události bude také vypouštění balónků s dopisy adresovaných Ježíškovi. 

gen. Vacek v Písku

6. říjen: Armádní generál v. v. Miroslav Vacek ke dni Československé lidové armády

(6.10.2015) autor: foto: jk

Vážení příslušníci ČSLA!

Obracím se k vám, kteří jste zůstali hrdí na příslušnost k té naší armádě, ve které jsme všichni prožili v nelehké práci podstatnou část svého života. Necítili jsme žádnou potřebu, dnes tak často zdůrazňovanou v AČR, abychom stále uváděli, že jsme „profesionálové“.

Koněv v Praze

Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda a jak se zrodila současná "ruská pátá kolona"

(31.8.2015) autor: Karel Kluz, foto: Karel Hájek
zdroj: ihano.cz

V souvislosti s pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem, a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

Rataj

Rozhovor s Martinem Ratajem, známou tváří strakonické KSČM

(31.7.2015) autor: Marian Lichtenberg
zdroj: http://www.klub1maje.eu/

Martine, vídáme tě na Plese levice, oslavách 1. máje, vzpomínkových akcích v Mauthausenu a na mnohých dalších akcích strany. Jsi velmi aktivní člověk. Co tě pohání? ..."usiluji o razantní změnu"... uvádí dále na stránkách Klub 1. máje zde:

Hrob v Záhoří

Ať se jako v Záhoří dobré dílo podaří!

(13.7.2015) autor: mus

V květnu 2015 jsem reagoval na změnu hrobu rudoarmějců v Záhoří. Po rekonstrukci tam chyběla rudá pěticípá hvězda. Zjištěné okolnosti jsem popsal v článku „Jak Záhoří přišlo o hvězdu“. Byl zveřejněn na této webové stránce a její pravidelní návštěvníci jej určitě četli zde.

Jednání

Zvíkovské Podhradí: Poslanecký den Aleny Nohavové – v popředí zájmu děti

(16.5.2015) autor: jk
zdroj: Převzato z: http://jckr.kscm.cz

Problematika zabezpečení dětí a jejich ústavní výchovy byla v popředí zájmu během poslaneckého dne Aleny Nohavové (KSČM) ve čtvrtek 14. května 2015 při návštěvě Dětského domova a školní jídelny ve Zvíkovském Podhradí na Písecku. V krásném přírodním prostředí rekonstruovaného, moderního dětského domova si měly jeho ředitelka Bc. Marie Barabášová s paní poslankyní Alenou Nohavovou co povídat. Toho také bohatě využily. Více zde:

.

Osudy českých autorů koled a chrámové hudby

(23.12.2014) autor: Radovan RYBÁK
zdroj: Ihalo.cz

Je zajímavé, jak pohnuté osudy mnohdy mají tvůrčí lidé, hudební skladatele nevyjímaje. Tragické osudy měli i dva čeští skladatelé hudby, autor známé České mše vánoční Jakub Jan Ryba, nebo například skladatel chrámové hudby, »Božský« Josef Mysliveček. Posuďte sami.  Celý článek zde?

.

Zastupitelé Písku zvolili nové vedení. Starostkou zvolena Eva Vanžurová (Jihočeši 2012)

(10.11.2014) autor: jk

V hezkém prostředí Velkého sálu Kulturního domu v Písku se uskutečnilo 9. 11. 2014 ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů na období 2014-2018. Úvodního řízení se bravurně zhostil Václav Reichl (KSČM), který byl vystřídán nově zvolenou starostkou Evou Vanžurovou.

.

O hospodaření vašeho města nebo obce

(4.11.2014) autor: OV KSČM Strakonice
zdroj: www.rozpocetobce.cz

Rádi bychom Vám pomohli kontrolou hospodaření ve Vašem městě, nebo obci. Jak všichni víme, tak na internetu lze najít mnoho zajímavých a velmi užitečných zdrojů dat a informací. Jedná se o zdroje dat pocházející ze státních organizací - většinou ministerstev a také o data zpracovaná nestátními organizacemi. Ne všechna jsou snadno a zdarma dostupná a ne o všech máme všeobecnou povědomost.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena