OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Písek KSČMAktualityAktuality ostatní

Postoje a činnost představitelů KSČM v centru a v kraji

.

Vojtěch Filip - vystoupení v Ostravě na setkání s občany

(20.2.2016) autor: kscmrychvald
zdroj: https://youtu.be/-qh9Fi_GXB0

Dne 15. února 2016 Městský výbor Komunistické strany Čech a Moravy v Ostravě, pod záštitou Moravskoslezského krajského výboru KSČM, uspořádal pro širokou veřejnost v Domě kultury města Ostravy setkání s předsedou ÚV KSČM JUDr. Vojtěchem Filipem, poslankyní EP Ing. Kateřinou Konečnou, JUDr. Josefem Babkou, poslanci a zastupiteli za KSČM.

Vánoční stromek na Píseckém náměstí

Vánoční strom se na Píseckém náměstí rozsvítí dnes v neděli 29.11.2015

(29.11.2015) autor: + foto: Bc. Kristýna Barchini - tisková mluvčí
zdroj: www.mesto-pisek.cz

Advent v Písku začne tuto neděli v 16 hodin rozsvícením vánočního stromu na Velkém náměstí. Součástí slavnostní události bude také vypouštění balónků s dopisy adresovaných Ježíškovi. 

gen. Vacek v Písku

6. říjen: Armádní generál v. v. Miroslav Vacek ke dni Československé lidové armády

(6.10.2015) autor: foto: jk

Vážení příslušníci ČSLA!

Obracím se k vám, kteří jste zůstali hrdí na příslušnost k té naší armádě, ve které jsme všichni prožili v nelehké práci podstatnou část svého života. Necítili jsme žádnou potřebu, dnes tak často zdůrazňovanou v AČR, abychom stále uváděli, že jsme „profesionálové“.

Koněv v Praze

Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda a jak se zrodila současná "ruská pátá kolona"

(31.8.2015) autor: Karel Kluz, foto: Karel Hájek
zdroj: ihano.cz

V souvislosti s pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem, a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

Rataj

Rozhovor s Martinem Ratajem, známou tváří strakonické KSČM

(31.7.2015) autor: Marian Lichtenberg
zdroj: http://www.klub1maje.eu/

Martine, vídáme tě na Plese levice, oslavách 1. máje, vzpomínkových akcích v Mauthausenu a na mnohých dalších akcích strany. Jsi velmi aktivní člověk. Co tě pohání? ..."usiluji o razantní změnu"... uvádí dále na stránkách Klub 1. máje zde:

.

Osudy českých autorů koled a chrámové hudby

(23.12.2014) autor: Radovan RYBÁK
zdroj: Ihalo.cz

Je zajímavé, jak pohnuté osudy mnohdy mají tvůrčí lidé, hudební skladatele nevyjímaje. Tragické osudy měli i dva čeští skladatelé hudby, autor známé České mše vánoční Jakub Jan Ryba, nebo například skladatel chrámové hudby, »Božský« Josef Mysliveček. Posuďte sami.  Celý článek zde?

.

Zastupitelé Písku zvolili nové vedení. Starostkou zvolena Eva Vanžurová (Jihočeši 2012)

(10.11.2014) autor: jk

V hezkém prostředí Velkého sálu Kulturního domu v Písku se uskutečnilo 9. 11. 2014 ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů na období 2014-2018. Úvodního řízení se bravurně zhostil Václav Reichl (KSČM), který byl vystřídán nově zvolenou starostkou Evou Vanžurovou.

.

O hospodaření vašeho města nebo obce

(4.11.2014) autor: OV KSČM Strakonice
zdroj: www.rozpocetobce.cz

Rádi bychom Vám pomohli kontrolou hospodaření ve Vašem městě, nebo obci. Jak všichni víme, tak na internetu lze najít mnoho zajímavých a velmi užitečných zdrojů dat a informací. Jedná se o zdroje dat pocházející ze státních organizací - většinou ministerstev a také o data zpracovaná nestátními organizacemi. Ne všechna jsou snadno a zdarma dostupná a ne o všech máme všeobecnou povědomost.

Oficiální zahájení

Čertova stěna, "aktuální" Petr Vok a jeho věrný sluha rytíř Jarek

(24.6.2014) autor: Alena Nohavová

V Loučovicích se v sobotu 21.6. 2014 konala společenská a kulturní akce za přítomnosti hejtmana  Zimoly, poslankyně Nohavové, senátora Doubravy , předsedy výboru pro regionální rozvoj Dvořáka a dalších. Na břehu řeky Vltavy bylo odhaleno sousoší 7 soch - hlavních postav opery Bedřicha Smetany, Čertova stěna. Poslankyně Alena Nohavová navázala na historickou událost a odhalila  sochu oddaného a věrného Jarka, rytíře ve službách Petra Voka.

.

Nezištná pomoc a okázalost s cedulkou

(26.2.2014) autor: jk

Projíždím Putimí ve směru na Ražice a po pravé straně mezi kamenným a železným mostem vidím zvěčnělou připomínku na povodeň z roku 2002. Trvalá cedulička z roku 2003 všem připomíná "nezištnou" finanční pomoc  věnovanou na opravu kapličky. V ní se  několikrát zvýrazňuje nadace Vize 97 a tisk vyzdvihuje osobní předání Dagmar Havlovou.  

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena