Písek KSČMM é d i aPostřehy ze zahraničí

Postřehy ze zahraničí

.

25 000 až 50 000 lidí protestuje v německém Hannoveru proti TTIP

(23.4.2016) autor: jk
zdroj: http:// ria.ru
Na protest proti dohodě o transatlantickém partnerství obchodu a investic protestuje asi 20 občanských sdružení. Média uvádí počet demonstrujících proti TTIP až 50 000 tisíc. TTIP má řešit smlouvu o volném obchodu mezi EU a Kanadou, ale veřejnost nebyla nikdy s průběžným jednáním nikdy seznámena. Kdo si myslí, že česká média tuto informaci zveřejní ve svém zpravodajství od 19, 00 hod., tak o mainstreamových  médiích nic nepochopil.
.

Zrození středomořské geopolitické strategie Ruské federace

(20.3.2016) autor: jk, foto: pixabay
zdroj: http://russian.rt.com

Ruská středomořská politika neponechává nic náhodě. Je "podřízena logice trojnásobného zadržování". Na jedné straně Moskva usiluje o zadržení realizace neoosmanského projektu Ankary, jehož podstata spočívá v obnovení sféry vlivu Turecka od Sarajeva po Káhiru a od Maroka po Indonésii. Na druhé straně chce zadržet arabské ropné monarchie a aktivně se rozšiřujících místní islámská hnutí vytvořením ochranné zóny.

.

Překvapení: Putin vyzval ke stažení hlavní části armády ze Sýrie

(14.3.2016) autor: red
zdroj: Převzato z www.halo.cz

"Myslím, že úkoly uložené ministerstvu obrany byly zcela splněny. Proto nařizuji zahájit od zítřka (úterý) stahování hlavní části našeho vojenského uskupení ze Syrské arabské republiky," citoval TASS z Putinova prohlášení.

Putin

Mír v Syrii na dosah. Netýká se však teroristických skupin uznaných RB OSN

(22.2.2016)
zdroj: + foto: www.kremlin.ru

Projev Vladimíra Putina v souvislosti s přijetím společného prohlášení Ruska a USA o Syrii.      

Drazí přátelé, dnes jsem měl telefonní hovor s prezidentem Spojených států Barackem Obamou. Podnět k rozhovoru přišel z ruské strany, ale mám za to, že zájem byl oboustranný.

.

O „hrozném“ Asadovi ze Syrie

(22.2.2016)
zdroj: fc.
Asadovi jsou u moci od roku 1971 a jen zaráží, že před tím "hrozným terorem" utíkají Syřané až po roce 2012. Tak něco k tomu Asadovi, co ho USA a EU tak moc nechtějí.
.

Davos odhalil směr k řízené hyperinflaci

(24.1.2016) autor: Perex:jk
zdroj: Jan Campbell, http://www.eurasia24.cz

Mezinárodní komoditní společnost Glencore v lednu již nakoupila první dodávku ropy v kvalitě URAL a také USA pochopili, že ruská ropa je výhodnější pro jejich rafinerie než vlastní WTI. Putinova radost je zcela evidentní. Velké ztráty řady afrických zemí, riziko defaultu Venezuely a Brazílie vytváří velké sociální napětí. Nástup hyperinflace je za dveřmi a umožnilo by USA zničit nekryté dolary na cizí účet. Proto se Rusko a Čína obezřetně zbavují amerických dluhopisů. Překvapení a zklamání rusofobů nastává i z jiných důvodů. Číst dál zde:

.

Alarmující majetková nerovnost lidí na planetě Země astronomicky roste

(20.1.2016) autor: jk, foto: pixabay
zdroj: www.zerohedge.com

Jedno procento lidí vlastní majetek zbylých 99%. Přesněji, v roce 2015 to bylo 62 osob. Tento proces koncentrace se stále zrychluje. Od roku 2010 se zkoncentroval z 388 do rukou 62 osob a v absolutním vyjádření to činí 1,76 bilionů $. Je to šokující zjištění. Domysleme souvislosti, na které upozorňoval už myslitel století Karel Marx. Koncentrace kapitálu a nerovnoměrný vývoj v minulosti vždy ústil v násilné řešení - války, aby se na jistou kratší dobu nastolila nová křehká rovnováha a vše se zase cyklicky opakovalo. Je tomu tak i nyní?

Loď

Kolaps západní ekonomiky je tady. Atlantický oceán je poprvé v historii bez velkých nákladních lodí, není komu prodávat

(7.1.2016) autor: jk, foto: pixabay.com
zdroj: http://www.lajkit.cz

Podle databáze lodních dodávek a indexu Baltic Dry německá Deutsche Bank varovala, že přichází dokonalá bouře. S odvoláním i na jiné zdroje půjde zřejmě o novou celosvětovou hospodářskou krizi jako v roce 2008. Velké zámořské dopravní lodě nemají co vozit, obrovské ropné tankery stojí před přístavy, když nemají komu prodávat. Ropné tankery na cestě z USA do Evropy byly vráceny zpět, když ani Evropa o jejich ropu nestála. Více zde:

.

Budeme také reálně bojovat proti korupci jako Putin v Rusku?

(3.1.2016) autor: jk, Samer Ibrahim, foto: pixabay
zdroj: РИА Новости, http://ria.ru

Putin bere boj proti korupci vážně. Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Státní duma RF přijala dva pozměňovací návrhy, které nemají na celém světě obdoby. Státní a municipální úředníci nesmí vlastnit bankovní účty v zahraničí. To se týká i jejich rodin. Jinak budou ihned propuštěni. Podnikání a vlastnictví bankovních účtů v RF není dotčeno.

Krym

Obyvatelé Krymu se nenechali vydírat

(3.1.2016) autor: a překlad: jk
zdroj: http://tass.ru/obschestvo/2569578

Podle řady zpráv je minimálně již 80 % veškeré energetické spotřeby Krymu kryto Ruskem. 93,1% Krymčanů se vyjádřilo, že obnovení dodávky el. energie od Ukrajiny nechce, pokud je ve smlouvě, že Krym je součástí Ukrajiny. Stará smlouva prosincem 2015 zanikla a nová od ledna 2016  není. Krym to jednoduché nemá, ale jeho obyvatelé raději vydrží cokoliv, než aby byli opět součástí Ukrajiny.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena