OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Vážení čtenáři, okamžik přechodu na nové, moderní webové stránky reagující na nejnovější mediální poznatky nastal. Nastal okamžikem zahájením IX. sjezdu KSČM. To byl náš příspěvek, vklad pracovníků IT ÚV KSČM a administrátorů stránek na počest jeho zahájení. Nejméně jeden rok budou existovat dosavadní staré webové stránky, ale nebudou již doplňované. Internetové odkazy na stránky nové i staré budou zachované. Těšíme se na Vaši další přízeň, náměty a doporučení na případné zlepšení. Proklik na nové webové stránky JčKV KSČM a OV KSČM Písek

Hus
autor: jk
zdroj: vlastní

Římskokatolická farnost v Písku zažalovala město Písek a stát o vydání pozemků podle kontroverzního zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Rada města Písku na svém jednání ve čtvrtek 10. března 2016 posuzovala návrh církve na smírné řešení s žádostí na dobrovolné vydání označených pozemků. Dobrovolné vydání rada zamítla. Co vše písecká farnost zažalovala a požaduje?

.
autor: ČT 24
zdroj: https://youtu.be/07xDvEPhrfI, www.kscm.cz

Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážení členové vlády, vážené paní poslankyně a vážení páni poslanci, prezident republiky má sice právo vystoupit k jakémukoliv projednávanému tématu, ale domnívám se, že by se měl soustředit pouze na zákony, které jsou pro osud naší země klíčové, nebo, chcete-li, páteřní. 

.
autor: VV ÚV KSČM
zdroj: www.kscm.cz

Poprvé v lednu 2013 byl v přímé volbě zvolen a v březnu 2013 se pak stal prezidentem České republiky Miloš Zeman. Třetí výročí této události je příležitostí k hodnocení výkonu jeho mandátu. KSČM v prvním kole tehdejší prezidentské volby doporučila volit ty kandidáty od středu doleva, kteří ji požádali o podporu. Z toho pak v druhém kole logicky vyplynulo jmenovité doporučení volit proti Karlu Schwarzenbergovi postupujícího Miloše Zemana.

.
autor: Lenka Procházková
zdroj: http://lenka-prochazkova.eu/

Sbírka politických úvah, projevů a rozhovorů, které autorka publikovala od jara 2014 do podzimu 2015 na internetových nezávislých serverech, neboť, jak sama říká: „pro tištěné deníky a časopisy jsou moje texty příliš silné kafe.“ V předmluvě sbírky spisovatelka vysvětluje, proč místo dalšího románu píše aktuální texty reflektující  současnou dobu a neváhá se účastnit i demonstrací, neboť věří, že: „spisovatel nemá být povýšen nad nic, čím jeho národ prochází, pokud nechce být považován za zbabělce.

.
autor: Štěpán Kotrba

Pokud si česká levice v čele s ČSSD domnívá, že posílí svůj "demokratický" charakter žvaněním Dienstbiera (či Jiřího Dolejše), vytvoří alianci takzvaně tradičních stran "s Kalouskem proti Babišovi" a dalším stávajícím středovým populistům, mýlí se. Populisté budou sílit.

.
autor: foto: HaNo
zdroj: fc.,web. KSČM

 Na jednom ze svých billboardů se chlubí úspěchem KSČM a to jednorázovým příspěvkem pro důchodce, který byl schválen na základě návrhu poslance KSČM Miroslava Opálky. Vláda původně navrhovala příspěvek nižší.!!!!

.
autor: Stenografický zápis, hlasování KSČM
zdroj: psp.cz

V diskusi novele zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu a k doplnění: 17. listopad - Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii“.

.
autor: jk
zdroj: www.kraj-jihocesky.cz, č.j.: 57/ZK/16

Žádost Svazku obcí regionu Písecko (SORP) o splátkový kalendář na vratku zálohy dotace Jihočeského kraje na projekt „Orlicko čistější“ nebyla zastupiteli schválena. Návrh radní Hany Tůmové (KSČM) na zamítnutí žádosti svazku: pro 28, proti 4, zdržel se 13. Krajské zastupitelstvo má 55 členů . Uvedená částka musí být vrácena do 15. října 2018 a první splátky musí být uhrazeny již letos v květnu a dubnu.

.
autor: ČT 24
zdroj: www.youtube.com

Jak hodnotí 2 roky vlády Bohuslava Sobotky předseda ÚV KSČM a místopředseda PSP ČR JUDr. Vojtěch Filip? Například: Hrozí promlčení majetkových podvodů devadesátých let a vláda zamítla návrh KSČM na prodloužení promlčecí lhůty.

.
autor: ČT 24
zdroj: www.youtube.com

Stínový ministr obrany za KSČM Alexander Černý hovořil během tiskové konference především o bezpečnostní politice a politice Evropské unie. Stínový ministr dopravy za KSČM Karel Šidlo hovořil o návrhu na nové ceny za elektřinu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena