OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Vážení čtenáři, okamžik přechodu na nové, moderní webové stránky reagující na nejnovější mediální poznatky nastal. Nastal okamžikem zahájením IX. sjezdu KSČM. To byl náš příspěvek, vklad pracovníků IT ÚV KSČM a administrátorů stránek na počest jeho zahájení. Nejméně jeden rok budou existovat dosavadní staré webové stránky, ale nebudou již doplňované. Internetové odkazy na stránky nové i staré budou zachované. Těšíme se na Vaši další přízeň, náměty a doporučení na případné zlepšení. Proklik na nové webové stránky JčKV KSČM a OV KSČM Písek

Švorcová

zdroj: Halonoviny.cz

Praha - Ve věku 83 let zemřela v pondělí herečka Jiřina Švorcová, která až do posledních let recitovala básně na prvomájových setkáních KSČM. Halo novinám to potvrdil předseda KSČM Vojtěch Filip, podle kterého odešel vážený umělec a vzácný člověk.

kss
autor: Jozef Hrdlička

Vystúpenie predsedu KSS s. Jozefa Hrdličku na Celoslovenskom seminári k 90. výročiu vzniku KSČ

ksčm

zdroj: www.ceska-media.cz, Halonoviny.cz
 

Bude-li nyní připraven návrh žaloby proti KSČM,. nebude mít u soudu šanci na úspěch, myslí si autor analýzy o ústavnosti komunistické strany Karel Bačkovský.

.
autor: JK

Tábor – lesopark Pintovka, 6. července 2011. Jihočeská krajská rada KSČM, Okresní výbor KSČM v Táboře a Levicový klub žen v Táboře připravili bohatý program s mnoha doprovodnými programy. Celý text ZDE:

Zastupitelé za KSČM
autor: JK
V této záložce budou zveřejňovány postřehy z práce a aktivity zastupitelů v roce 2011.

Internetové stránky města Písek

Válka

zdroj: ITAR-TASS

MOSKVA, 22. června. / ITAR-TASS /. V dnešním Rusku - je den vzpomínky a smutek, v Moskvě a regionech držel až do 70. výročí Velké vlastenecké války. Ruský prezident Dmitrij Medveděv vzdal hold mrtvým a položil věnec k Eternal Flame u hrobu neznámého vojína na Alexander zahradě v Moskvě. 

Malý znak 1945-20.11.1960
autor: Z diskusního originálu JK
zdroj: http://web.volny.cz/noviny/z-domova/clanek/~volny/IDC/166238/

Server  VOLNY.cz přinesl zprávičky „Poslanecké platy, Řebíčkova parta a Kočí“. V diskuzi k nim se vyjádřil mj. i vyšetřovatel protistátních akcí v 50. letech minulého století. Je to popis historických událostí z pohledu jejich zúčastněného aktéra, který vám proto přinášíme.

66 let od přijetí Košického vládního programu
autor: redakce
. 

Pro přečtení a případně stažení autentického vydání Košického vládního programu klikni na tento obrázek obalu publikace z roku 1945.

66. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa od fašismu

 

Letos v květnu uplyne již 66 let od ukončení 2. světové války a osvobození Československa od fašismu. Opět si někteří připomeneme toto historické výročí. Je na škodu, že jen docela málo občanů se účastní pietních akcí, při nichž se vzdává hold a úcta všem osvoboditelům, všem lidem s konkrétními jmény i těm neznámým, bezejmenným hrdinům, kteří se za cenu vlastního života zasloužili o ukončení války a osvobození naší vlasti od fašismu. Nebyli a nejsou pro nás živé bezejmenní. S jejich jmény přišla SVOBODA. Ta měla a má pro naše generace včetně těch poválečných vždy velmi konkrétní obsah a význam.

 

P r a h a , hlavní město Československa, se dočkala dlouho očekávaného konce války a osvobození v ranních hodinách dne 9. května 1945 příjezdem tanků Rudé armády.

 

Pro  P í s e k  je významný  6. květen 1945. Toho dne již k Nové Hospodě postoupil  předsunutý oddíl ( 13 vozidel ), jemuž velel americký kpt. J. A.  Havense. K němu odjela delegace Revolučního národního výboru. Podpis kapitulace německé písecké posádky  se potom konal v zátočině za školním statkem Dobešice u přejezdu železniční trati. Za Američany byl přítomen velitel průzkumné jednotky kpt. Kermit Bernard, za německou posádku hejtman Kreuz, za Čechy T. Trávníček, Jar. Komárek, Ing. Frant. Bůžek  a plk. Poklop. Německá posádka dostala za úkol se do 23. hodiny připravit v kasárnách k odchodu.

 

Motto: Dokážeme-li bránit svou svobodu, vzdáváme tím i čest a děkujeme oněm bezejmenným hrdinům. Není to mnoho v porovnání s tím, že oni ztratili to nejcennější - svůj život, abychom my jsme mohli žít. Pokud si ještě tohle jsme schopni uvědomit, pak je šance, že si své svobody ceníme a záleží nám na tom, aby nebyla jen patetickým projevem, ale měla své konkrétní vyjádření.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena