OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Vážení čtenáři, okamžik přechodu na nové, moderní webové stránky reagující na nejnovější mediální poznatky nastal. Nastal okamžikem zahájením IX. sjezdu KSČM. To byl náš příspěvek, vklad pracovníků IT ÚV KSČM a administrátorů stránek na počest jeho zahájení. Nejméně jeden rok budou existovat dosavadní staré webové stránky, ale nebudou již doplňované. Internetové odkazy na stránky nové i staré budou zachované. Těšíme se na Vaši další přízeň, náměty a doporučení na případné zlepšení. Proklik na nové webové stránky JčKV KSČM a OV KSČM Písek

Irena Hrbáčková na balkóně
autor: jk, úvodní foto: Jiřří Lejčar,
zdroj: další foto: archiv Ireny Hrbáčkové

Ve středu 9. září 2015 navštívili zástupci okresního výboru KSČM Jiří Lejčar a Jiří Novák Irenu Hrbáčkovou, která se 14. září 2015 dožívá krásných 85 let. Oslavenkyni Irence poděkovali za celoživotní obětavou práci pro stranu, za společensky významnou činnost v Českém svazu bojovníků za svobodu, kde dlouhodobě působila ve funkci předsedkyně místní  organizace a za pomoc při objasňování historických událostí mezi mládeží. Blahopřát nezapomněly ani zástupkyně městského úřadu, které doručily blahopřání od starostky města Evy Vanžurové.

Rychetský
autor: David Daniel, foto: Davied Sedlecký, cs.wikipedia.org
zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz

..."Po rozpadu v obou státech nastal proces polarizace a politika konfrontace, která vyvrcholila slavným Topolánkovým výrokem o nulové toleranci. Znamenalo to totální rozpad elementární politické kultury, schopnosti vést dialog a hledat společná řešení pro zemi a lid. Místo toho se uplatňovala primitivní politika podle pravidla „vítěz bere vše“, a přitom si nikdo neuvědomuje, že v demokracii nejde jen o vládu většiny, ale i o ochranu menšiny"... Více v Parlamentních listech zde:

Koněv v Praze
autor: Karel Kluz, foto: Karel Hájek
zdroj: ihano.cz

V souvislosti s pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem, a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

Best
autor: Erik Best, foto: fcb
zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Ministr dopravy Dan Ťok chtěl pětileté překlenovací období na výběr mýtného poté, co 31. prosince 2016 skončí smlouva s firmou Kapsch, ale vláda místo toho tento týden odsouhlasila tříletou variantu. V tomto mezidobí bude mýtné vybírat stát prostřednictvím současného mikrovlnného systému s branami. Teprve potom může dojít ke změně technologie. Proč ANO chtělo pětileté překlenovací období, ale bylo přehlasováno svými koaličními partnery? Více zde:

Cyklosteska
autor: jk, foto vlastní

Sláva, sláva a ještě jednou sláva, dalo by se radostně zvolat. Pozdě, ale přeci. Naši čtenáři si snad ještě vzpomenou, že úsilí komunistů o vybudování chodníku k Obchodnímu centru (Obchodní ulici) započala stížnostmi občanů na veřejné schůzi ZO KSČM na sídlišti Jih v Písku. Zastupitel Jiří Lejčar si tento problém osvojil a na zasedání městského zastupitelstva v březnu 2010 k této problematice přednesl interpelaci.

Temelín
autor: VK, foto: jk
zdroj: http://aeronet.cz

Nikdy se s tím nesmířili. Nikdy nespolkli a nestrávili lidovou volbu, vůli lidu danou výsledkem prezidentské volby. Nikdy se nesmířili se silnou personou v roli prezidenta, který hájí výhradně průmyslové a ekonomické zájmy naší země nad zájmy jiných států. A udělají všechno proto, aby nám tuto volbu již příště nedali a udělají to tak, abychom je o to sami požádali, aby nám tuto volbu odebrali. Zeman překročil rubikon a jeho čas nyní už odměřují jiní. Je před námi odvolání prezidenta, změna ústavy a zrušení přímé volby. K čemu došlo, o tom si povíme v tomto článku. Více AENews zde:

.
autor: jk, foto: fc
zdroj: www.ceska-justice.cz

Ústavní soud posuzuje návrh na zrušení části zákona o archivnictví a spisové službě. Navrhujícímu nejvyššímu soudu se nelíbí rozdílný přístup k chráněným citlivým osobním údajům různých skupin osob, v tomto případě archivech stb. Jde o to zda budou různí lidé dál čmuchat v těchto archivech bez souhlasu žijících osob? Porušování ústavních práv Diesntbierovi asi nevadí? Číst dál zde:

Rataj
autor: Marian Lichtenberg
zdroj: http://www.klub1maje.eu/

Martine, vídáme tě na Plese levice, oslavách 1. máje, vzpomínkových akcích v Mauthausenu a na mnohých dalších akcích strany. Jsi velmi aktivní člověk. Co tě pohání? ..."usiluji o razantní změnu"... uvádí dále na stránkách Klub 1. máje zde:

Filip
autor: Lukáš Petřík
zdroj: www.parlamentnilisty.cz

..."Krize evropské integrace se projevuje už dávno, a právě tím, že namísto rozhodnutí lidí mnoho evropských politiků upřednostnilo byrokratické rychlé rozhodnutí místo referenda. Jen se podívejte na pokles zájmu o evropské záležitosti po té nechutné manipulaci s Evropskou ústavou a Lisabonskou smlouvou"... Více v parlamentních listech zde:

Hrob v Záhoří
autor: mus

V květnu 2015 jsem reagoval na změnu hrobu rudoarmějců v Záhoří. Po rekonstrukci tam chyběla rudá pěticípá hvězda. Zjištěné okolnosti jsem popsal v článku „Jak Záhoří přišlo o hvězdu“. Byl zveřejněn na této webové stránce a její pravidelní návštěvníci jej určitě četli zde.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena