OV KSČM P Í S E K

sídlo kscm

OV KSČM Písek, Žižkova třída 23/198,39701 Písek

tel: 382215101, 383835721

předseda: Jiří Lejčar

email: ovpisek@kscm.cz

Vratimov

NAVRCHOLU.cz

Vážení čtenáři, okamžik přechodu na nové, moderní webové stránky reagující na nejnovější mediální poznatky nastal. Nastal okamžikem zahájením IX. sjezdu KSČM. To byl náš příspěvek, vklad pracovníků IT ÚV KSČM a administrátorů stránek na počest jeho zahájení. Nejméně jeden rok budou existovat dosavadní staré webové stránky, ale nebudou již doplňované. Internetové odkazy na stránky nové i staré budou zachované. Těšíme se na Vaši další přízeň, náměty a doporučení na případné zlepšení. Proklik na nové webové stránky JčKV KSČM a OV KSČM Písek

.
autor: Lenka Procházková
zdroj: http://lenka-prochazkova.eu/

Sbírka politických úvah, projevů a rozhovorů, které autorka publikovala od jara 2014 do podzimu 2015 na internetových nezávislých serverech, neboť, jak sama říká: „pro tištěné deníky a časopisy jsou moje texty příliš silné kafe.“ V předmluvě sbírky spisovatelka vysvětluje, proč místo dalšího románu píše aktuální texty reflektující  současnou dobu a neváhá se účastnit i demonstrací, neboť věří, že: „spisovatel nemá být povýšen nad nic, čím jeho národ prochází, pokud nechce být považován za zbabělce.

Rozhovor s předsedkyní Republikové rady Levicových klubů žen (LKŽ) Květou Šlahúnkovou
autor: Monika Hoření
zdroj: HaNo 8.3.2016

Přeji si návrat k lidskosti a principům důstojného života. 

Dnes je Mezinárodní den žen. I vaše kluby a jejich příznivkyně a příznivci v těchto dnech slaví tento krásný mezinárodní svátek. Kolik setkání a oslav vlastně konáte? Lze to spočítat?

.
autor: + foto: jk
zdroj: vlastní

V zasedací místnosti OV KSČM v Písku se setkaly delegace žen Písecka. U příležitosti jejich svátku 8. březen – MDŽ je přivítal předseda okresního výboru Jiří Lejčar. Krátce připomněl historii svátku a jeho význam pro současnost. Cestou přítomných delegací žen okresu poděkoval ženám za veškerou péči, kterou věnují rodinám, dětem i nám mužům, ale také za to, co dělají pro celou společnost. Po úvodním projevu a předání kytiček následovala bohatá a neformální diskuse obohacená písničkami.

.
autor: Štěpán Kotrba

Pokud si česká levice v čele s ČSSD domnívá, že posílí svůj "demokratický" charakter žvaněním Dienstbiera (či Jiřího Dolejše), vytvoří alianci takzvaně tradičních stran "s Kalouskem proti Babišovi" a dalším stávajícím středovým populistům, mýlí se. Populisté budou sílit.

.
autor: Leo Luzar
zdroj: fc

Jestli je níže zveřejněný šestibodový plán komisaře, tak je na tom OSN velmi špatně. Nejdříve musíme ukončit válečné konflikty, které jsme neuváženě podporovali, potom si sundat oranžové brýle revoluci a odložil multikulturalismu na bohatší časy. Vyslat vojenské jednotky, aby udělali pořádek s IS, vážně varovali Turecko a Saudskou Arábii a konečně zabezpečili bezpečný prostor pro civilisty v Iráku, okomentoval plán komisaře OSN Leo Luzar, poslanec KSČM. Podrobnosti viz odkaz dole.

.
autor: foto: HaNo
zdroj: fc.,web. KSČM

 Na jednom ze svých billboardů se chlubí úspěchem KSČM a to jednorázovým příspěvkem pro důchodce, který byl schválen na základě návrhu poslance KSČM Miroslava Opálky. Vláda původně navrhovala příspěvek nižší.!!!!

.
autor: Stenografický zápis, hlasování KSČM
zdroj: psp.cz

V diskusi novele zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu a k doplnění: 17. listopad - Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii“.

.
autor: jk
zdroj: www.kraj-jihocesky.cz, č.j.: 57/ZK/16

Žádost Svazku obcí regionu Písecko (SORP) o splátkový kalendář na vratku zálohy dotace Jihočeského kraje na projekt „Orlicko čistější“ nebyla zastupiteli schválena. Návrh radní Hany Tůmové (KSČM) na zamítnutí žádosti svazku: pro 28, proti 4, zdržel se 13. Krajské zastupitelstvo má 55 členů . Uvedená částka musí být vrácena do 15. října 2018 a první splátky musí být uhrazeny již letos v květnu a dubnu.

.
autor: ČT 24
zdroj: www.youtube.com

Jak hodnotí 2 roky vlády Bohuslava Sobotky předseda ÚV KSČM a místopředseda PSP ČR JUDr. Vojtěch Filip? Například: Hrozí promlčení majetkových podvodů devadesátých let a vláda zamítla návrh KSČM na prodloužení promlčecí lhůty.

.
autor: ČT 24
zdroj: www.youtube.com

Stínový ministr obrany za KSČM Alexander Černý hovořil během tiskové konference především o bezpečnostní politice a politice Evropské unie. Stínový ministr dopravy za KSČM Karel Šidlo hovořil o návrhu na nové ceny za elektřinu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena